Ceny w Turcji

Malownicza i pełna zapierających dech w piersiach widoków Turcja stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Zabytkowe miasta, lazurowe morze i niskie ceny co roku przyciągają do kraju głodnych wrażeń turystów, pragnących poznać niezwykłą kulturę mieszkańców. Warto wiedzieć ile taki wyjazd wyniesie dla naszego portfela, by móc skupić się wyłącznie na niczym nieskrępowanej zabawie np. podczas wakacji w kurorcie Bodrum.

Turcja – waluta i koszty życia na wczasach

Narodową walutą Turcji jest lira turecka, której kurs wynosi w przybliżeniu ok. 0,81 zł. Wybierając się na urlop, warto jednak zabrać ze sobą euro lub dolary, którymi można płacić w większości sklepów, restauracji czy lokalnych biurach podróży.

Koszy życia w Turcji nie są wysokie. Ceny artykułów spożywczych oraz posiłków w restauracjach są porównywalne, a często nawet niższe niż w Polsce. Zakupu owoców oraz warzyw warto dokonywać na straganach, bądź targach, gdzie ceny są często niższe niż w supermarketach. Butelka coca-coli (1l) kosztuje ok. 3,50 zł, za gałkę naturalnych tradycyjnych lodów na bazie koziego mleka należy zapłacić ok. 4 zł, zamówiony w przydrożnym barze kebab to wydatek rzędu ok. 4 zł, zaś obiad w restauracji w granicach od 6 do 12 zł.

Koszty wakacji w Turcji

Turyści z duszą odkrywcy, którzy podczas urlopu w Turcji pragną poznać naturalne i historyczne dziedzictwo kraju powinni również pomyśleć o wykupieniu tanich wycieczek. Lokalne biura podróży w Turcji sprzedają zorganizowane wyjazdy po cenach o połowę niższych niż  polscy organizatorzy. Cena wycieczki do Pamukkale to ok. 45 EUR za osobę. Warto również pamiętać o tureckiej tradycji targowania się, która dotyczy zarówno robienia zakupów na targu, jak i kupowania wycieczki w biurze.

Tanie wczasy w przyjemnym otoczeniu

Bodrum i inne tureckie kurorty to doskonały kierunek na tani i pełen wrażeń urlop. Słońce, bajkowe plaże, malownicza linia brzegowa oraz niskie koszty życia i podróżowania po kraju czynią ten kierunek atrakcyjnym dla spragnionych relaksu turystów.