Dojazd

Planując urlop w tureckim Bodrum warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego środka transportu. Bez wątpienia najszybszą metodą dotarcia do tego kurortu jest podróż samolotem.

Bodrum w Turcji – jak dotrzeć, najlepsze trasy

W czerwcu ceny tanich biletów z Warszawy do Bodrum wynoszą ok. 1000 zł w obie strony. Należy jednak pamiętać, iż z Polski do Bodrum nie są realizowane żadne połączenia bezpośrednie. Większość przewoźników oferuje loty z jedną przesiadką, najczęściej na lotnisku Atatürk w Stambule. Ich czas może wynosić od 5 aż do 20 godz. Podniebne podróże do Bodrum oferują również lotniska w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy oraz Szczecinie.

Dojazd do Bodrum w Turcji

Wprawni kierowcy mogą również wybrać się w podróż samochodem. Najlepsze trasy wiodą przez Serbię lub Rumunię. Czas przejazdu w przypadku pierwszej opcji waha się zazwyczaj w granicy od 34 do 37 h.

Wyjeżdżając z Polski należy kierować się na Czechy, a na przejściu granicznym pod Bohuminem wybrać trasę na Brno, zaś w jego okolicach skręcić na Bratysławę. Za słowacką stolicą należy kierować się w stronę granicy z Węgrami i jadąc autostradą M1 dotrze się do obwodnicy Budapesztu, skąd trzeba zjechać w stronę miasta Szeged na autostradzie M5. Za metropolią zlokalizowane jest przejście graniczne z Serbią. Zmierzając na południe należy minąć Nowy Sad, Belgrad oraz Nisz i kontynuować jazdę do granicy z Bułgarią. Kolejny etap podróży wiedzie przez Sofię, okolice Plovdivu oraz Edirne aż do granicy tureckiej. Mijając Edirne należy zaś udać się w kierunku Istambułu, a następnie minąć Izmit, Bursę i jadąc cały czas na południe dotrze się do Bodrum.

Jeszcze trochę…

Podróż przez Rumunię zajmie mniej więcej tyle samo czasu, co przez Serbię. Trasa aż do miasta Szeged na Węgrzech jest taka sama. Za Szeged trzeba zaś udać się do przejścia granicznego w Padalcu w Rumunii, a stamtąd przez Sibiu i Ploiesti na Bukareszt. Za rumuńską stolicą należy kierować się na przejście graniczne w bułgarskim Ruse, a następnie jechać przez Razgrad i Szumen na Warnę oraz do Burgas, granicy tureckiej w Malko Tarnowo i Istambułu. Reszta trasy wygląda tak samo jak w przypadku wyboru opcji z przejazdem przez Serbię.