Grecka wyspa Kalymnos

Kalymnos to niezwykła grecka wyspa należąca do archipelagu Dodekanez. Nie jest zbyt popularna wśród podróżników, dlatego też można się tutaj cieszyć spokojem i brakiem tłumów czy hałasu. Można się tu dostać lecąc najpierw do Aten, a stamtąd lotem na wyspę lub promem albo też lotem na Lesbos czy Rodos i promem na Kalymnos. Nas jednak najbardziej interesuje fakt, iż Kalymnos niewiele dzieli od Bodrum, skąd dostaniemy się bez problemu drogą morską.

Atrakcje greckiej wyspy Kalymnos – co zobaczyć?

Wyspa Kalimnos w Grecji

Kalymnos to dzika, surowa i skalista wyspa z zielonymi dolinami. Jej stolicą jest Pothia, która zarazem stanowi największe miasto i port tego zakątka świata. Morze wyznacza tu rytm dnia i rytm życia. Będąc tu warto odwiedzić muzea – przede wszystkim Muzeum Poławiaczy Gąbek oraz Muzeum Archeologiczne. W tym ostatnim czekają wystawy dotyczące czasów prehistorycznych, a także świątyni Apollina, czy wykopaliskom z Damos.

Niedaleko stolicy znajduje się miasto Chora, które potrafi zachwycić ilością zabytków. To tutaj czekają klasztory, zamki czy też świątynie oraz kościół Chrystusa powstały na ruinach świątyni Apolla. Ciekawą turystyczną miejscowością jest też niezwykle znana Masouri, gdzie czeka wiele hoteli, barów i klubów.

Kalymnos to także rajskie plaże. Głównie są one żwirowe, a najbardziej znane znajdują się w okolicach wspomnianej wyżej Masouri. Tutaj też można leniuchować na plaży piaszczystej o tej samej nazwie co wymieniona miejscowość. Dwie rajskie plaże czekają także w miejscowości Vlivhadia, a nieopodal można zwiedzić Therma Beach, która słynie z naturalnie ciepłych źródeł.

Kalymnos to także wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych – nurkowania, windsurfingu, czy narciarstwa wodnego. Poza tym ta grecka wyspa to także raj dla miłośników wspinaczki.

Do Kalymnos warto się wybrać także wybierając na swoje wakacje Bodrum. Oba miejsca bowiem dzieli nieduża odległość, a przepłynąć ją można aż trzy razy w tygodniu. Dlatego nie warto się wahać. Kalymnos bowiem potafi zachwycić swoim pięknem, spokojem i atrakcjami. Można tu bez końca leniuchować na plaży, uprawiać sport, czy po prostu zwiedzać i dowiadywać się więcej o historii i zwyczajach tego miejsca.