Grecka wyspa Kos

Wybierając się na wymarzone wakacje do Bodrum, miejsca pełnego słońca i ciekawych zakątków, warto także dać się ponieść przygodzie i skusić się na rejs na wyspę Kos. To mała wysepka grecka, która znajduje się u wybrzeża Morza Egejskiego i ulokowana jest jedynie 5 kilometrów od wybrzeża Turcji. To tutaj urodził się słynny Hipokrates i tutaj znajduje się słynne drzewo platan, pod którym nauczał. To jednak dopiero początek czekających tu atrakcji.

Rejsy z Bodrum na Kos – dlaczego warto?

Grecka Wyspa KosTo niewątpliwie wspaniała okazja, gdy będąc na wakacjach w Bodrum, można zwiedzić dodatkowo wyspy greckie. Zwłaszcza, że jest to stosunkowo proste, a Kos znajduje się najbliżej. Rejsy z Bodrum na Kos są codziennie, a wyspę tę można zobaczyć niemal z każdego pagórka tego niezwykle ciekawego tureckiego kurortu. Do wyboru jest płynięcie promem lub katamaranem,który jest szybszy, jednakże nie ma możliwości wejścia na górny pokład i podziwiania widoków, tak jak jest to w przypadku promu.

Co można zobaczyć na Kos? Już po dopłynięciu do portu miasta Kos na odwiedzających czeka niezwykły zamek Joannitów, a także muzeum archeologiczne czy słynny meczet. Znajduje się tu też kościół Agia Paraskevi. Relaks czeka zaś w licznych kafejkach czy tawernach, podobnie jak i wyśmienita grecka kuchnia.

Chcąc zwiedzić miasto na siedząco, można skorzystać z ciuchci, która oprowadza po najciekawszych zakątkach Kos. Do wynajęcia są również skutery, rowery oraz samochody. Niedaleko miasta, bo zaledwie 4 kilometry dalej, znajduje się Asklepion – ruiny pierwszego na świecie szpitala. Poza tym Kos to także przepiękne plaże, pełne słońca i miękkiego piasku oraz niezwykle życzliwi mieszkańcy. Niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Grecka wyspa Kos to idealny wybór na jednodniową wycieczkę fakultatywną w czasie pobytu na wakacjach w Bodrum. Przede wszystkim dlatego, że jest niezwykle urocza i bliska. Poza tym wystarczy chwila i już z Turcji przenosimy się do Grecji, co ma swój niepowtarzalny urok i pozostaje w pamięci na długo.