Karaada

Turecki kurort Bodrum to idealny kierunek dla wszystkich miłośników zażywania słonecznych kąpieli na długich piaszczystych plażach, wśród egzotyki i zapierających dech w piersiach widoków. Wczasy w ośrodku to także doskonała okazja do odwiedzenia maleńkiej i mało znanej, lecz niezwykle malowniczej wysepki Karaada.

Karaada – jak się dostać i co warto zobaczyć na miejscu?

Karaada w Turcji

Karaada zlokalizowana jest zaledwie 6 km od wybrzeży Bodrum i choć jej terytorium nie jest duże, stanowi największą z wysp usytuowanych w pobliżu kurortu. Można tutaj dopłynąć jedną z łodzi, wyruszających w rejs z Bodrum. Położona na Morzu Egejskim Karaada nazywana jest „Czarną Wyspą”, jednak znajdziemy na niej dużo zieleni i drzew piniowych. Wysepka znana jest przede wszystkim ze swoich zdrowotnych wód mineralnych i kąpieli błotnych, poprawiających wygląd skóry. Według legendy Kleopatra używała pochodzącego z Karaada błota, aby upiększyć swoje ciało. Za największą atrakcję dla turystów uznawane są jednak kąpiele w mineralnym źródle, zlokalizowanym wewnątrz jaskini. Minerały oraz borowina, zawarte w wodzie pomagają w walce z chorobami skóry oraz zapaleniem stawów, co zostało potwierdzone naukowo. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu  znajdą tutaj doskonałe warunki do nurkowania. Wejście do liczącej ponad 14 m jaskini jest szerokie, co umożliwia eksplorowanie podwodnego świata nawet mniej doświadczonym turystom.

Karaada – relaks dla ciała i zmysłów

Rejs na turecką wysepkę Karaada to doskonały pomysł dla osób spragnionych relaksu w bajkowym otoczeniu. Lecznicze wody mineralne z borowiną oraz wspaniałe kąpiele błotne przyczynią się do poprawy zdrowia i wyglądu oraz pozwolą się odprężyć i uciec od codziennych stresów.