Kusadasi

Położone na malowniczym wybrzeżu Morza Egejskiego Kuşadasi jest jednym z najpopularniejszych tureckich kurortów turystycznych, do którego można się dostać z Bodrum. To idealne miejsce zarówno dla miłośników zażywania słonecznych kąpieli, jak i odkrywców, pragnących poznać najpiękniejsze zakątki miasta.

Co zobaczyć podczas wycieczki do Kusadasi?

Białe domki w Kusadasi

Spędzając wczasy w Turcji Egejskiej, warto pomyśleć o jednodniowej wycieczce do malowniczego i pełnego uroku Kuşadasi. Doskonałą bazę wypadową do zwiedzenia kurortu stanowi położone nieopodal Bodrum, skąd do Kuşadasi można się dostać np. autobusem A2B.

Jednym z najważniejszych zabytków kurortu jest, wzniesiona w XIII w. genueńska forteca z ośmioma wysokimi wieżami, która w późniejszym okresie służyła jako turecki arsenał. Na uwagę zasługuje także pochodzący z 1619 r. karawanseraj Öküz Mehmeta Paszy, czyli wielkiego wezyra w czasach panowania Achmeda I. Miłośnicy zwiedzania znajdą tutaj również zabytkowe łaźnie oraz meczety, zaś spacerując po Starym Mieście można zaobserwować ruiny średniowiecznych murów miejskich, które w przeszłości otaczały Scala Nuova.

Amatorzy trekkingu powinni natomiast pomyśleć o wycieczce do zlokalizowanego 25 km na południe od ośrodka Parku Narodowego Dilek, którego powierzchnia wynosi ok. 28 tys. ha i obejmuje góry Samsun Dağlar. Na terenie parku wyznaczono specjalne szlaki turystyczne. Podczas wędrówki, przy odrobinie szczęścia, zobaczyć można dzikie konie oraz endemiczną panterę anatolijską. Osoby preferujące spokojny wypoczynek na plaży koniecznie powinny zawitać na uroczą Green Beach, przyciągającą palmami i złocistym piaskiem oraz zlokalizowaną pomiędzy portem a mariną Palm Beach.

Wczasy w Kuşadasi – wypoczynek w bajkowym otoczeniu

Wakacje w Kuşadasi to idealny pomysł zarówno dla miłośników plażowania na malowniczym wybrzeżu, jak i osób pragnących poznać uroki miasta i jego najbliższej okolicy. Przejrzysta błękitna woda, piaszczyste plaże oraz rozsiane po Kuşadasi zabytki sprawiają, iż jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wczasy w Turcji.