Rejsy

Bodrum to niezwykle rozrywkowy kurort turecki, wokół którego woda jest cudownie turkusowa i wręcz przezroczysta. Prócz wspaniałych atrakcji na miejscu warto skorzystać także z możliwości zwiedzenia pobliskich miejsc wybierając się na jednodniowy rejs statkiem.

Bodrum – baza wypadowa do zwiedzania

Rejsy statkiem Bodrum w Turcji

Bodrum to wspaniała baza wypadowa do naprawdę ciekawych miejsc. Statek zazwyczaj cumuje w takich zakątkach jak Wyspa Królików z dzikimi przedstawicielami tego gatunku, Zatoka Akwarium czy Czarna Wyspa popularna dzięki znajdującymi się na niej gorącymi źródłami. Należy do nich również Plaża Wielbłąda.

Istnieje także możliwość wykupienia rejsu na grecką wyspę Kos. Miejsce to kusi ogromem atrakcji. Stolicą wyspy jest miasto o tej samej nazwie z portem głównym i XVI-wieczną twierdzą. Warto tutaj również zwiedzić Asklepion oraz zobaczyć „Drzewo Hipokratesa”. Kos to także wspaniałe plaże i cudowne widoki.

Z wyspy tej zaś można wybrać się na 2,5 godzinny rejs na kolejną grecką perełkę, czyli Rodos. Miejsce to obfituje w ciekawe zabytki, ciepły, miękki piasek i kusi pięknem krajobrazów.

Rejsy to tez atrakcje…

Krajobrazy rozciągające się wokół Bodrum wyglądają zupełnie inaczej, gdy spogląda się na nie z pokładu, poza tym rejsy to także opalanie się, skakanie ze statku do morza i kąpiele. Istnieje też dość duże prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów.

Jak widać wakacje w Bodrum to nie tylko możliwość poznania tego niezwykle popularnego kurortu lecz także wielu zakątków, które znajdują się nieopodal. Rejsy statkiem zaś umożliwiają przyjemną podróż pozwalającą zobaczyć o wiele więcej niż znajduje się na lądzie. Poza tym można wówczas w dalszym ciągu odpoczywać, cieszyć się słońcem i z uśmiechem odkrywać nowe miejsca.