Sport i rozrywka

Bodrum to mekka dla miłośników zabawy do rana. Ma on niezwykle dużo do zaoferowania tym, którzy pragną tu aktywnie wypocząć. Dzięki styczności z grecką kulturą wyczuwa się panującą tutaj lekkość obyczajów i luz, który pozwala zapomnieć o problemach.

Bodrum dla aktywnych

Żaglówki w BodrumMiasto to bywa nazywane rajem dla miłośników sportów wodnych. Można tu nurkować poznając podwodne tajemnice. Rejon ten słynie bowiem ze szkół nurkowania głębinowego a także z windsurfingu, który jest tu równie popularny. Warunki pogodowe sprzyjają obu aktywnościom i są często wyznacznikiem przyjazdu w to piękne miejsce.

Warto spróbować także paralotniarstwa przelotowego, widoki są niesamowite. Rejon Bodrum to również idealne miejsce do żeglowania. Są tu bowiem krajobrazy zapadające w pamięć, tworzą je wyspy, wysepki, czy malownicze zatoczki. Można spróbować Błękitnego Rejsu i zachwycać się widokami z zupełnie innej perspektywy.

W Bodrum można również spróbować jazdy jeep safari, czy też wybrać się na wycieczkę rowerową. Oferowane są także przejażdżki konne.

Kluby i festiwale w Bodrum

Kluby w Bodrum

To miasto pełne klubów i dyskotek, z których najsłynniejsza jest Halikarnas Disco, nie tylko w Bodrum, ale w Turcji w ogóle. Można tu spotkać znane aktorki, czy reżyserów oraz ludzi z różnych miejsc na świecie. Halikarnas Disco zostało założone w 1979 roku i ma naprawdę ciekawy wystrój. Scena znajduje się pod odkrytym niebem i jest oświetlona kolorowymi lampkami. Można tu zobaczyć pokazy laserów, a także tańczyć w pianie. To dyskoteka, w której spokojnie na nocnych wojażach zmieści się aż pięć tysięcy osób. Warto pamiętać, że to tylko jedna z możliwych opcji do wykorzystania w czasie pobytu w tym niesamowicie zaskakującym mieście.

Do Bodrum warto wybrać się w maju, bowiem wtedy odbywa się zlot miłośników rowerów, lub też w czerwcu kiedy to ma miejsce Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Jak widać każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Wybierając na urlop miesiące wakacyjne trafia się zaś na Festiwal Bodrum pełen imprez kulturalnych, a dodatkowo w sierpniu odbywa się Festiwal Baletu. Ci jednak, którzy zdecydują się na grudniowe odwiedziny miasta na pewno ucieszą się z możliwości uczestniczenia w Dniach Jazzu, które wtedy odbywają się w Bodrum.